Туруктуу коммиссия

Нарын шаардык Кеңешинин 2017-жылдын 1-февралындагы IV чакырылыштагы
III сессиясынын №1 токтомуна тиркеме

  Нарын шаардык Кеңешинин туруктуу комиссиялары

 

 

 

1.      Бюджет,    финансы    жана   экономика, ишкердүүлүк, инвестиция    боюнча    туруктуу  комиссиясы

 

1

Өмүракунов Нарынбек Нурдинович  — «Республика-Ата-Журт» фракциясынан           

төрагасы

 

2

Курманов Давид Үсөнбекович — «Кыргызстан» фракциясынан

орун басары

 

3

Жумакадырова Назира Мамытовна — «КСДП» фракциясынан

катчысы

 

4

Мукамбетов Сталбек Бейшебаевич — «КСДП»  фракциясынан

мүчөсү

 

5

Усубалиев Бакыт Дүйшекович — «Ала-Тоо ынтымагы» фракциясынан

мүчөсү

 

6

Бошубеков Сүйүнбек Карыбекович — «Өнүгүү-Прогресс» фракциясынан

Мүчөсү

 

 

2. Социалдык, билим берүү, саламаттыкты сактоо, маданият жана спорт боюнча туруктуу комиссиясы

 

1

Сакыбаев Майрамбек Сыдыкович — «Өнүгүү-Прогресс» фракциясынан        

төрагасы

 

2

Токошов Айбек Муратбекович — «Ала-Тоо ынтымагы» фракциясынан

орун басары

 

3

Мидинова Назира Төлөмүшовна — «КСДП» фракциясынан          

катчысы

 

4

Эсеналиев Сарбагыш Абдраевич — «Республика-Ата-Журт» фракциясынан

мүчөсү

 

5

Алимова Рашида Журабаевна — «Кыргызстан» фракциясынан

мүчөсү

 

6

Ибраимова Ырысбүбү — «КСДП» фракциясынан

мүчөсү

 

 

3.Муниципалдык менчик, жер, турак жай, коммуналдык тейлөө, архитектура-курулуш, отун- энергетика, транспорт, экология  боюнча туруктуу комиссиясы

 

1

Кубатбеков Сади Кубатбекович — «КСДП»  фракциясынан    

төрагасы

 

2

Токторалиев Алтынбек Ысмаилович — «Ала-Тоо ынтымагы» фракциясынан          

орун басары

 

3

Казиева Элмира Муктаровна — «Республика-Ата-Журт» фракциясынан

катчысы

 

4

Иманкулов Адилет Кайратбекович — «Өнүгүү-Прогресс» фракциясынан        

мүчөсү

 

5

Абдыкеримов Бакытбек Намазбекович — «КСДП» фракциясынан        

мүчөсү

 

 

   

4.Депутаттык иш, ардагерлер, жаштар саясаты, жарандык жана коомдук уюмдар, эл аралык байланыш, жалпыга маалымат каражаттары, наамдарды ыйгаруу   боюнча туруктуу комиссиясы

 

1

Асанова Динара Иманакуновна — «Кыргызстан»  фракциясынан    

төрайым

 

2

Аскарбеков Айбек Аскарбекович — «КСДП» фракциясынан          

орун басары

 

3

Жолдошев Алмаз Жамгырбаевич — «Республика-Ата-Журт» фракциясынан

катчысы

 

4

Жусаев Муса Токонович — «Ала-Тоо ынтымагы» фракциясынан        

мүчөсү

 

5

Исаков Талантбек Өмүрович — «Өнүгүү-Прогресс» фракциясынан

мүчөсү

 

6

Сыдыгалиев Максат Кумарбекович — «КСДП» фракциясынан

мүчөсү

 

5.Мыйзамдуулук, укук тартиби, коргоо,  Регламент, мандат, этика,  коррупцияга каршы күрөшүү  боюнча туруктуу комиссиясы

 

1

Жумаканов Мустафа Бейшебаевич — «Ала-Тоо ынтымагы» фракциясынан  

төрагасы

 

2

Сопакунов Уланбек Моңолдорович — «Республика-Ата-Журт» фракциясынан        

орун басары

 

3

Мамытканов Жыргалбек Шамшыбекович — «КСДП» фракциясынан          

катчысы

 

4

Байышов Камчыбек Байышович — «КСДП» фракциясынан          

мүчөсү

 

5

Адиев Рахат Нурдинович — «КСДП» фракциясынан

мүчөсү

 

 

Нарын шаардык Кеңешинин

аппарат жетекчиси                                                                               А.Абдыкеримов

Comments are closed.